tseh
moscow dance agency
   

 

 

Levels
Blue
- average
Red
- advanced
Yellow
- beginners
Green
- mixed, except beginners

 

 

Timetable
Ist week: 18.-23.07
STUDIO/TIME
9.45 - 11.45
12.00 - 14.00
14.45 - 16.45
17.00 - 19.00
1 studio
Jodi Melnick (US) technique
Jodi Melnick (USA) composition
Andreja Rauch (SL) technique
Andrea Rauch (SL) composition
STUDIO/TIME
10.00 - 11.45
12.00 - 13.45
14.45 - 16.45
17.00 - 19.00
2 studio
Melina Mastrotanasi (SW) technique
Melina Mastrotanasi (SW) technique
Nikolay Schetnev
contact impro
Nikolay Schetnev
contact impro
STUDIO/TIME
09.45 - 11.45
12.00 - 14.00
14.45 - 16.45
17.00-19.00
3 studio
Hilary Brayn (USA)
technique LMA/BF
Hilary Brayn (USA)
BF / PTBC
Taras Burnashev partnering
Taras Burnashev partnering
STUDIO/TIME
10.00-11.30
12.00 - 13.30
14.45 - 16.45
17.00-19.00
4 studio
Michail Ivanov imporvisation
Michail Ivanov imporvisation
Ronit Ziv (ISR) composition
Ronit Ziv (ISR) composition
STUDIO/TIME
10.00-11.45
12.00 - 14.00
15.00 - 16.30
17.00-19.00
5 studio
Konnikova+Alberts
technique
Konnikova+Alberts
composition
Elvira Smirnova
jazz
Maida Withers (USA)
imporvisation
STUDIO/TIME
17.00-18.30
19.00-20.30
6 studio
Ian Mwaisunga (TZ)
african dance
Ian Mwaisunga (TZ)
african dance



2nd week: 25-30.07
STUDIO/TIME
10.00 - 11.30
12.00 - 13.30
14.45 - 16.45
17.00 - 19.00
19.30-21.00
1 studio
Yossi Berg (IZR) technique
Yossi Berg (IZR) repertoire
Nikolay Schetnev
contact impro
Nikolay Schentnev
contact impro
Tatiana Fateeva
technique for beginners
STUDIO/TIME
9.45 - 11.45
12.00 - 14.00
14.45 - 16.45
17.00 - 20.00
2 studio
Andrea Rauch (SL) technique
Andreja Rauch (SL) composition
Ronit Ziv (ISR)
composition
Iztok Kovac (SL)
laboratory
STUDIO/TIME
9.45 - 11.45
12.00 - 14.00
14.45 - 16.45
17.00 - 19.00
3 studio
Hilary Brayn (USA)
LMA
Hilary Brayn (USA)
BF / PTBC
Maida Withers (USA) imporvisation
Ronit Ziv (ISR) composition
STUDIO/TIME
10.00-11.30
12.00 - 13.30
14.45 - 16.45
17.00-19.00
4 studio
Darya Buzovkina
technique
Darya Buzovkina
technique
Jodi Melnick (USA) technique
Jodi Melnick (USA) composition
STUDIO/TIME
10.00-11.30
12.00 - 14.30
15.00 - 16.30
17.00-18.30
19.00-10.30
5 studio
Jordis Jakubczick (ND)
technique
Jordis Jakubczick (ND)
somatoc
Tatiana Gordeeva
technique
Jay T Jenkins (USA)
funky jazz
Jay T Jenkins (USA)
funky jazz
STUDIO/TIME
12.00-13.30
17.00-20.00
6 studio
Tatiana Gordeeva
technique
Yana Tumina
laboratory



3rd week: 01-06.08
STUDIO/TIME
9.45 - 11.45
12.00 - 14.00
14.45 - 16.45
17.00 - 19.00
19.00-20.30
1 studio
Serge Ricci (FR) technique
Serge Ricci (FR) technique
Iztok Kovac (SL)
repertoire
Iztok Kovac (SL) ***
repertoire
Tatiana Fateeva
technique for beginners
STUDIO/TIME
10.00 - 11.45
12.00 - 13.45
15.00 - 16.45
17.00 - 20.00
2 studio
Katrin Essenson (EST) composition
Katrin Essenson (EST) composition
Mart Kangro (EST) composition
Gill Clarke (UK)
workshop
STUDIO/TIME
10.00 - 11.30
12.00 - 14.00
14.45 - 16.45
17.00 - 18.45
3 studio
Darya Buzovkina technique
Taras Burnashev partnering
Darya Buzovkina laboratory
Mart Kangro (EST) composition
STUDIO/TIME
10.00-11.30
12.00 - 13.30
15.00 - 16.30
17.00-20.00
4 studio
Tatiana Gordeeva
technique
Tatiana Gordeeva
technique
Ian Mwaisunga (TZ) african dance
Yossi Berg (IZR)
laboratory
STUDIO/TIME
10.00-11.45
12.00 - 13.30
14.45 - 16.45
17.00-18.30
19.00-20.30
5 studio
Konnikova+Alberts
technique
Rose Akras (ND)
technique
Rose Akras (ND)
somatic
Jay T Jenkins (USA)
jazz
Jay T Jenkins (USA)
jazz
STUDIO/TIME
17.00-18.30
6 studio
Ian Mwaisunga (TZ)
african dance

 

Lenovo A3500